Erkeklerin Yeni Trendi: Saç Ekimi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Erkeklerin Yeni Trendi: Saç Ekimi
Erkeklerin Yeni Trendi: Saç Ekimi

Saç ekimi nedir? Saç ekim yöntemleri nelerdir? Saç ekimi sonrası iyileşme süreci nasıl işler? Tüm soruların cevabı bu yazımızda.

Saç Ekimi

Günümüzde birçok insanda ciddi problem haline gelen saç dökülmesi ve kellik sorunu gün geçtikçe insanlar arasında daha da ilgi alanı haline gelerek günlük bakım ve kendini yenileme kadar değer kazanmaya başlamıştır. Kader olmaktan çıkan saç dökülmesi ve kellik sorunu artık çok kolay yöntemlerle küçük operasyonlar yardımı ile Saç Ekimi işlemi sayesinde mutlu sonlara ulaşmayı başarmıştır. Daha çok irsî diye nitelendirdiğimiz saç dökülmeleri aslında tamamen yaşantımız ve beslenmemizle orantılı olarak değişim göstermektedir.

Cinsiyet ayırt etmeksizin hem bayanlarda hem de erkeklerde sıklıkla rastlanan hatta yeri geldiğinde kişisel psikolojik baskı haline gelen saç dökülmeleri, günümüz teknolojisine sahip klinik ortamlarında uzman doktorlar eşliğinde yapılan Saç Ekimi uygulaması kişilerde gözle görülür başarılı sonuçlar göstermektedir. Dökülen saçlarını geri kazanmak isteyen kişi ve kişilerin tercih ettiği hairworldturkey yurt dışından gelmek isteyen bay ve bayan müşterileri için gidiş geliş ve konaklama masraflarını bizzat karşılayarak problemlerine kalıcı çözüm hizmetleri sunmaktadır.

Trendyol’da Hafta Sonu Fırsatlarını Kaçırmayın

Neden Saçlar Dökülür?

Saç dökülmeleri yaşla alakalı olmayarak sebebiyet gösteren genetik yatkınlıklar, kilo alıp verme, kadınlarda gebelik ve sonrasındaki emzirme dönemi içindeki metabolik değişimler, kullanılan ilaçların yan etkileri ve yaşlanma gibi olasılıklar olabilmektedir. Saç dökülmeleri her ne kadar sorun haline gelmiş olsa bile artık Saç Ekimi işlemi ile oldukça estetik görüntü elde edebilmek mümkündür. Kişiler daha çok sorunlarına kendileri çözüm bulmak adına bir takım uygulamalar yapmaktadır. Bunların başında da bitkisel ürün kullanımı gelir.

Saç dökülmeleri her ne kadar sorun haline gelmiş olsa bile artık Saç Ekimi işlemi ile oldukça estetik görüntü elde edebilmek mümkündür. Kişiler daha çok sorunlarına kendileri çözüm bulmak adına bir takım uygulamalar yapmaktadır. Bunların başında da bitkisel ürün kullanımı gelir.

Ancak ne kadar doğru ne kadar yanlış olduğu tartışılacak konu haline geldiği için beklentilere de Saç Ekimi gibi kesin bir sonuç veremeyeceği ortadadır. Kişilerin doktor kontrolü dışında uyguladıkları işlemlerde genel olarak kesin ve kalıcı çözüm elde etmeleri çok zayıf bir ihtimaldir. Mutlaka uzman doktorlardan yardım alarak muayeneden geçmiş olmaları gerekmektedir.

Trendyol’da Mega İndirimler Başladı

Saç Ekimi İşlemi Nasıl Yapılır?

Kişide uygulama yapılması gereken Saç Ekimi İşlemi genelde, saçın yoğun olduğu ve dökülme yaşanmayan bölgesi baş ile kulak arasındaki kısımdan alınan saçların dökülme yaşanan bölgeye nakli yapılarak gerçekleştirilen bir estetik operasyondur. Saçın alındığı bölge genelde uzman doktorlar tarafından donör dominant olarak adlandırdıkları baskın verici anlamına gelmektedir.

Bu bölgede çoğunlukta başın yan kısımları ve ense tarafından oluşur. Bu bölgedeki saçlar kişide ömür boyu uzar ve asla dökülme göstermemektedir. Bu bölgeden alınmış olan saçlar dökülme gösteren bölgeye aktarım sağlansa bile özelliğini yitirmeyerek verimlilik göstermeye devam etmektedir. Böylelikle Saç Ekimi operasyonu geçirmek isteyen kişiler, uzman eller yardımı ile başarılı sonuçlar alabilir ve eski sağlıklı aynı zamanda da estetik açısından şık bir görüntüye kavuşarak daha mutlu bir hayata merhaba diyebilirler.

Önemli olan doğru yerde doğru uzman kişilerden yardım alınmalı mutlaka gerekli testler uygulanıp baş yapınızın fiziki yapısı göz önünde bulundurularak gerçek kesitlerin uygulanmasıdır. Aksi takdirde yaptırmış olduğunuz işlemden hiçbir randıman alınmaması olasılıklarına hazırlı olunması gerekir. 

Diğer yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Erkeklerin Yeni Trendi: Saç Ekimi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Doğru Meslek Seçimi Nasıl Yapılır? İş görüşmesinde etkileyici olma ipuçları Istanbul Cocktail Festival : İstanbul’Da Çılgınlığa Var Mısın? Facebook 5 Milyar Dolar Ceza Ödemeyi Kabul Etti: ‘Tüketicilerini Önemsemedi’ Düzenli kitap okuma ve faydaları Sıra dışı mülakat soruları

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

cvkafe.com bir "Bogimo" markasıdır.

CV Kafe – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır