İlişkide Olması Gerekenler

Ana Sayfa » Gündem » İlişkide Olması Gerekenler
İlişkide Olması Gerekenler

İlişki emek ister ve ilişkide olmazsa olmaz birçok davranış ve kavram vardır. Gelin İlişkide Olması Gerekenlere beraber bakalım.

İlişkide Olması Gerekenlere

Birçoğumuz bunlardan bir haber olmamıza rağmen gene de ilişki yürütme konusunda zorluk çekiyoruz ve başlıca sorunumuz olan ”KISKANÇLIK” aslında olmaması gereken fakat olmayınca da olmayan bir duygudur kıskançlık. Kıskanmak fazlasına kaçmadığınız sürece zarar vereceğini düşünmüyorum. Şimdi geçelim ilişkide olması gereken kavramlar

ilişkide olması gerekenler

1) SEVGİ:
Aşkla sevgi arasında fark vardır. Sevgi yoksa aşık olmanın da anlamı yoktur. Önce partnerinizi sevin sonra hayatınızın merkezine alın.

2) DÜRÜSTLÜK:
Bir ilişki için çok önemlidir. Birlikteliğinizi bir arada tutabilmek için olmazsa olmaz bir kavramdır. Unutmayın güven kaybetmek saniyeler, kazanmak ise belki yıllar belki aylar alır.

3) ROMANTİZM :
Romantizmden bahsederken romantizmin doğuşu yaratıcılık ve özen göstermektir Fazlası zarar azı da ilgisizliğe girer sevdiğinize sevdiğinizi hissettirin. YAPILIR

4) EMPATİ DUYGUSUNA NASIL SAHİP OLUNUR?
Arada olan tartışmalarınız da sadece kendi açınızdan bakmak yerine karşı tarafa da hak verin ve kendinizi onun yerine koyarak hareket edin ki kalp kırmayın. Aşk zordur… NASIL

5: SAYGI :
İki tarafında birbirine saygı duyması gerekir. Haklı veya haksız saygısızlığı kimse hak etmiyor çünkü dürüstlükten sonra önemli olan kavramlardan biridir.

6) SADAKATİNİZ OLSUN:
Partnerinize sürekli  baskı uygulamayın Bu tamamen salın anlamına gelmiyor fakat hoşunuza gitmediği bir davranışı olduğu zaman uyarmanız yeterli olacaktır. 

MUTLU BİR İLİŞKİ  YÜRÜTMEK
Mutluluk, anlıktır anı yaşarsın mutlu olursun birbirinize küçük de olsa sürprizler yapın ve mutlu olun karamsar olmayın ilişkinizde karamsarlık aşkı öldürür. Yeni yerler keşfedin mesela ilişkinizin tazeliğini koruyun ne kadar zaman geçse de birlikte olmaktan sıkılmayın. 

– Yeni insanlar tanıyın
– Gezin, dolaşın, eğlenin
– Küçük sürprizler yapın
– Birbirinizi sevin ( sevmekten vazgeçmeyin)
     
İlişki de mutlu olmak tek taraflı düşünülmemelidir. Kendi mutluluğunuz kadar karşınızdaki insan da mutlu olmalı ki size olan davranışlarında değişiklik hissetmeyin. Oldu ki size karşı davranışları değiştiğini hissettiniz başlar da ön yargılı olmayın sebebini öğrenmeyi hedefleyin ve davranışlarınızda değişiklik gösterip bencilliği bırakın sizin mutluluğunuz kadar karşı tarafında mutluluğu önemlidir.

İlişkiniz süresince ne kadar zaman geçse bile dik tutun yılmayın ve yıkılmayın ayakta kalın güçlü durun aşkınızın yaşlanmasına engel olun. Zaman bu çabuk geçer ama siz zamanınızı boşa harcamak yerine birbirinize değer verin sevin, sevilin, güvenin, mutlu olun, hayatın tadını çıkarın, dinamik kalın, evet bu yazımın da sonuna gelmiş bulunmaktayım umarım size birer katkıda bulunmuşumdur. 

Diğer yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

İlişkide Olması Gerekenler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

İstifa Mektubu Nasıl Yazılmalı? Daha Kolay Öğrenme İçin Uygulamanız Gereken 4 Madde Doğru Adayı Seçerken Dikkat! İletişimde “102” Kural İlişkide Olması Gerekenler İş Hayatında Negatif Düşünceden Kurtulmanın Yolları

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

cvkafe.com bir "Bogimo" markasıdır.

CV Kafe – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır