Instagram Engelleyenleri Görme: En Çok Merak Edenlere

Ana Sayfa » GÜNCEL » Instagram Engelleyenleri Görme: En Çok Merak Edenlere
Instagram Engelleyenleri Görme: En Çok Merak Edenlere

Instagram Engelleyenleri Görme, Aslında Instagramı yoğun kullanan müdavimlerin en çok merak ettiği sorudur. Peki Kimin engellediğini nasıl öğreniriz? İşte cevabı.

Instagram her gün binlerce kullanıcının katıldığı geniş bir sosyal medya ağıdır. Bu sosyal medya ağında çeşitli sebeplerden ötürü kullanıcıların istedikleri hesapları engelleme hakkı da bulunuyor.

Instagram Engelleyenleri Görme

Instagram her gün binlerce kullanıcının katıldığı geniş bir sosyal medya ağıdır. Bu sosyal medya ağında çeşitli sebeplerden ötürü kullanıcıların istedikleri hesapları engelleme hakkı da bulunuyor. Engelleme işlemi oldukça kolay bir şekilde yapılıyor. Ayrıca birçok kullanıcı da Instagram engelleyenleri görme hakkında araştırma yaparak kendilerini kimin engellediğini görmek istiyorlar. Kimin engellediğini görmek ise engelleme yoluna gitmekten daha zor bir işlem. Ancak bu zor işlemin sonucunu görmek için birden fazla yola başvurabilirsiniz.

Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Engellenip engellenmediğinizi anlamanın yolu oldukça kolaydır. Bunun için uygulama üzerinden ya da tarayıcınızdan İnstagram profilinize giriş yapın. Ardından arama kısmına girerek sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin kullanıcı adı ya da gerçek adını arama kısmında taratın. Eğer kullanıcı sizi engellemişse adı gözükmeyecektir.
Ancak bu işlemi de doğrulamanızda yarar var. Çünkü eğer kullanıcı hesabını kısa süreliğine dondurmuşsa da hesabı gözükmeyecektir. Bunun için bir başka arkadaşınızın hesabından da o ismi taratın. Eğer o hesapta kullanıcının adı çıkıyorsa kişi sizi gerçekten engellemiş demektir.

Instagram Engelleyenleri Görme

Uygulama Kullanarak Engelleyeni Görme

Instagram’da engelleyenleri görmenin en basit yolu bu işlem için yapılmış olan uygulamaları kullanmak. Ancak bu uygulamaları kullanmanın da belirli riskleri bulunuyor. Uygulamaların hepsi de sahte bir yazılım kullanıyor ve sizin hesabınıza uygulamaları üzerinden giriş yapmanızı istiyor. Bu sahte yazılım sayesinde de siz uygulama üzerinden Instagram’da sizi engelleyenleri görebiliyorsunuz. 

Ancak bu tip uygulamalara kullanıcı adınız dışında bir de şifrenizi verdiğiniz için hesabınızın çalınma ya da başka işlemler için kullanılma riski ortaya çıkıyor. Tüm bunları göze alarak devam etseniz de uygulamanın yeni güvenlik sistemleri nedeniyle çalışmama ihtimali de ortaya çıkıyor. Bu nedenlerden ötürü de Instagram’da sizi engelleyenleri uygulama kullanarak görmek yerine diğer adım sayesinde bulmanız öneriliyor.

Yeni Hesap Açarak Öğrenme

Kullanıcının sizi engelleyip engellemediğini öğrenebilmenizin en basit yolu yeni bir Instagram hesabı açmanızdır. Uygulamaya girdiğinizde sağ alt kısma tıklayıp profile girin ve hesap ekleye basın. Ardından yeni hesap oluşturun ve kişinin adını bu yeni hesabınızda aratın. Eğer engellenmişseniz kullanıcının hesabı bu yeni hesapta görünecektir.

Diğer yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Instagram Engelleyenleri Görme: En Çok Merak Edenlere - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

İşten Çıkarma Yanlışları İş yerini terk eden çalışan İSTİFA etmiş sayılacak 65 Yaş Aylığı Nedir ve Kimler Alabilir? Etkili İletişim Stratejileri ve Beden Dili Karar Verme Yetkinliği Yönetim ve Yöneticilik İçin Neden Çok Önemlidir? İşsizken Stresle Başa Çıkmanın Yolları

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

cvkafe.com bir "Bogimo" markasıdır.

CV Kafe – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır