Konkordato davalarında ilk sonuç : Satıldı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Konkordato davalarında ilk sonuç : Satıldı
Konkordato davalarında ilk sonuç : Satıldı

Konkordato davası devam eden Teknik Alüminyum’u, ABD’li AA Metals isimli şirket satın aldı.

ABD’li şirket, 400 milyon liralık borcunu üstlendiği Teknik Alüminyum’un yüzde 100 hissesinin yeni sahibi oldu. Söz konusu satış, konkordato davası devam ederken el değiştiren ilk şirket olma özelliği taşıyor.

Türkiye’nin ilk alüminyum levha üreticisi olarak 1960 yılında kurulan Teknik Alüminyum San. AŞ, sektörün köklü firmalarından biri.

133 dönüm üzerine kurulu şirket 2016 yılında en çok ihracat yapan ilk 100 firma arasındaydı. Geçen yıl baş gösteren mali darboğazı aşamayan Teknik Alüminyum konkordato talep etmişti.

Üç ay kadar süren bu görüşmeler de olumlu sonuçlandı. Bankalara olan borçlar yapılandırıldı. Anlaşma sağlanması sonrası piyasaya olan borçların da 100 milyon liralık kısmı ödendi. AA Metals ile anlaşmanın sağlanması sonrası Teknik Alüminyum için açılan davadan feragat edildi. Mahkeme geçen 16 Temmuz’da şirketin talebi üzerine, verdiği konkordato kararını kaldırdı. Böylece Teknik Alüminyum 9 ay sonra konkordato sürecinden çıkmış oldu. 

Konkordato davalarında ilk sonuç : Satıldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Kariyerinizi nasıl yönetirsiniz? İstifa Mektubu Nasıl Yazılmalı? Dev Otomobil Firması üretime 3 hafta ara verecek Doğru Meslek Seçimi: ‘Sevmek’ Şart! Doğru Adayı Seçerken Dikkat! MBA Yapmak ya da Yapmamak

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

cvkafe.com bir "Bogimo" markasıdır.

CV Kafe – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır